Dokumenty prawne dotyczące ślubu na Santorini

PAKIETY ŚLUBNE

DOKUMENTY POTRZEBNE DO ZAWARCIA ŚLUBY CYWILNEGO NA SANTORINI

W przypadku pierwszego ślubu:

  • Akt urodzenia
  • Zaświadczenie o możliwości zawarcia związku małżeńskiego za granicą

Jeśli dla narzeczonych jest to kolejny ślub potrzebne będą następujące, dodatkowe dokumenty:

  • Osoba po rozwodzie – wyrok sądu oraz akt małżeństwa z adnotacją o rozwodzie
  • Wdowiec/wdowa – akt zgonu

Jak zalegalizować w Polsce ślub za granicą?

Dzień po ślubie poszliśmy do USC na Santorini po odbiór potwierdzenia, że ich urzędnik udzielał nam ślubu. Na oficjalne potwierdzenie z administracyjnej stolicy Cykladów, Siros, czekaliśmy kilka tygodni. Dokument przytlumaczył tłumacz przysięgły, zanieśliśmy go do USC – i gotowe.

Ważne

Należy pamiętać, że dokumenty, które przekazujesz władzom greckim NIE są zwracane po ślubie, są przechowywane.

Będziesz musiał zarejestrować swój ślub miesiące po otrzymaniu aktu małżeństwa 


przyrzeczenie ślubne

Co powinienem wiedzieć o ceremoniach ślubnych na Santorini?

Wiele par decyduje się na ślub w plenerze na Santorini, ze względu na pogodę i piękne widoki zachodu słońca z wielu prywatnych miejsc weselnych. Niezależnie od tego, czy jest to kościół, na zewnątrz, w willi czy w ratuszu, jeśli wypełnisz dokumenty, możesz poślubić, gdzie chcesz. Jako firma zajmująca się planowaniem ślubów możemy pomóc w załatwieniu wymaganych dokumentów i innych czynnościach związanych z planowaniem.

Can you legally get married in Santorini

Wedding Photography by www.photographersantorini.com


Przeczytaj poniższe uwagi

Can you legally get married in Santorini

Pamiętaj o poniższych zasadach, aby wesele było idealne i bezproblemowe:

  • Greckie tłumaczenia są akceptowane tylko wtedy, gdy zostały wykonane przez Ambasadę Grecji w Twoim regionie LUB za pośrednictwem naszej agencji w naszym dziale prawnym Urzędu Miasta.
  • Potrzebujemy dokumentów ślubnych na miesiąc przed ślubem, musisz przesłać nam kopie e-mailem, aby upewnić się, że niczego nie brakuje.
  • Dokumenty ślubne nie mogą być starsze niż 6 miesiące od dnia ślubu. Musisz postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w tej witrynie internetowej i tylko naszymi instrukcjami. Nie słuchajcie żadnych innych źródeł, bez względu na to, jakie to źródła, ponieważ jestem tutaj, a są one poza krajem i nie są codziennie aktualizowane przez nasze władze lokalne. Każda część Grecji ma inne wymagania prawne. Informacje zawarte na moich stronach dotyczą tylko Santorini.
  • Wszystkie dokumenty, które nam przekażą, będą przechowywane na zawsze przez nasz wymiar sprawiedliwości, więc poproś o nowe kopie, aby wysłać nam, jeśli potrzebujesz starych, które masz

Wedding Legal Requirements

Po legalnym ślubie w tym miejscu minie 1 miesiąc, zanim Twój konsultant ślubny będzie mógł wysłać grecki akt ślubu w języku greckim, który należy ponownie przetłumaczyć na polski. Tak więc, chociaż będziesz żonaty, minie kolejny miesiąc, zanim będziesz mógł zarejestrować go w swoim kraju, ponieważ nasz rejestr w ratuszu jest bardzo zajęty i nie ma sposobu, aby go uzyskać wcześniej.

Zgodnie z greckim prawem cała dokumentacja ślubna pozostaje w naszym rejestrze, w przeciwnym razie ślub nie będzie legalny

Możesz uzyskać nowe dokumenty, składając wniosek do rejestru urodzeń, zgonów i małżeństw w Twojej okolicy.

Jeśli więc chcesz uniknąć tych wszystkich wydatków, bólu głowy i biurokracji, rozwiązaniem jest legalne małżeństwo w swoim kraju i przyjazd na Santorini na symboliczne wesele, które będzie dokładnie takie samo pod względem ceremonii. Niczego nie przegapisz, a zyskasz pieniądze, które wydasz na przygotowanie dokumentacji

  • Twoi goście nigdy nie zobaczą różnicy i oczywiście istnieje Poufność między Tobą a naszą agencją

Wszyscy tłumacze powinni być zatwierdzeni przez Konsulat lub Ambasadę Grecji

Niezależny tłumacz z pieczęcią notarialną nie jest akceptowany przez greckie władze ani kościół

  • Aby uniknąć stresu, możemy oficjalnie przetłumaczyć dokumenty ślubne z lokalnymi niższymi kosztami

Informujemy, że najlepsze miesiące na ślub to okres od maja do listopada.

Organizujemy śluby cywilne, ceremonie symboliczne, 

Zanim przeczytasz poniższe wymagania prawne, ważne jest, aby zrozumieć, że te wymagania pochodzą od rządu greckiego, a nie przez nas, dlatego mogą ulec zmianie, więc musisz skontaktować się z organizatorem ślubu na 3 miesiące przed ślubem, aby uzyskać wszelkie aktualizacje i odwiedzić często nasza strona internetowa.

Jeśli uważasz, że zebranie wszystkich tych dokumentów jest dla Ciebie zbyt skomplikowane, wiedz, że wiele par, które mają również trudności z papierkową robotą, biorą ślub w domu, po prostu podpisując dokumenty w ich ratuszu bez udziału w ceremonii. a potem przyjeżdżają tutaj i mają prawdziwą ceremonię z widokiem na ocean i zapierający dech w piersiach zachód słońca i przez te wszystkie czasy, ich goście nawet o tym nie wiedzą!