Jak wziąć ślub na Santorini

PAKIETY ŚLUBNE

Jak wziąć ślub na Santorini ?

Ślub na Santorini: kompletny przewodnik

Jeśli podoba Ci się miejsce ślubu, rozważ poślubienie ukochanej osoby na Santorini. Dzięki łagodnej pogodzie, pięknej scenerii i pysznemu jedzeniu masz wszystkie składniki wymarzonego ślubu. Na Santorini często bierze się ślub na świeżym powietrzu na plaży lub w willi, nie tracąc przy tym oszczędności życia.

W tym artykule omówimy, czego potrzebujesz, aby zorganizować ślub na Santorini, od Dokumentow  prawnych dotyczących  ślubu na Santorini  i  do popularnych miejsc i zwyczajów ślubnych na Santorini.

Wesela na Santorini: Jakie rodzaje ślubów są możliwe?

Prawna definicja małżeństwa może być dla cudzoziemca skomplikowana. Chociaż Santorini prawnie nie uznaje małżeństw homoseksualnych, związki cywilne osób tej samej płci i zarejestrowane związki partnerskie są prawnie uznawane.

Ceremonie cywilne są powszechne. Muszą się odbyć w ratuszu lub innym upoważnionym miejscu  Miejsc weselnych na Santorini   Dopuszczenie obiektu można uzyskać poprzez wniesienie opłaty i uzyskanie koncesji. W rzeczywistości pary wyznania mieszanego często decydują się na małżeństwo na Santorini, jeśli nie mogą wziąć ślubu w domu. Wiele krajów nie zezwala na ceremonie cywilne, ale nadal będzie prawnie uznawać te, które zostały przeprowadzone za granicą.

Śluby religijne są również powszechne na Santorini, bez względu na wyznanie. Małżeństwa katolickie są zwykle poprzedzone ceremoniami cywilnymi. W przeciwnym razie małżeństwa na Santorini są uznawane na całym świecie za prawnie wiążące. W przypadku ślubów anglikańskich ceremonie cywilne nie są wymagane.

Jakie są wymagania prawne, aby zawrzeć związek małżeński na Santorini?

Wymagania prawne dotyczące zawarcia małżeństwa na Santorini nie są zbyt surowe. Co najważniejsze, ty o ślub należy zgłosić osobiście lub przez organizatora ślubu z urzędnikiem ds. małżeństwa. Możesz to zrobić w gminie, w której będziesz się żenić. Musisz zapewnić wszystkie  prawne dokumenty    i bądź na Santorini przez trzy dni robocze przed ślubem i jeden po.  Będziesz potrzebować dwóch świadków na ceremonię lub możemy zapewnić ci świadków bez dodatkowych kosztów.

Te zasady obowiązują niezależnie od tego, czy jesteś emigrantem na Santorini, czy obcokrajowcem i czy poślubiasz obcokrajowca na Santorini.

Czego potrzebujesz, aby wziąć ślub na Santorini?

Niezbędne formalności i dokumentacja

Aby wypełnić wniosek o ślub, będziesz potrzebować następujących dokumentów:

 • Ważny paszport z okresem ważności minimum sześciu miesięcy
 • Kserokopia (lub dwie na wszelki wypadek) strony ze zdjęciem paszportu Twojego i narzeczonego
 • Kserokopia (lub dwie) strony ze zdjęciami każdego z twoich dwóch świadków
 • Twój akt urodzenia
 • Jeśli planujesz zmienić swoje imię i nazwisko, będziesz potrzebować zaświadczenia o zmianie nazwiska
 • Oświadczenie pod przysięgą lub ustawowe oświadczenie prawnika do składania przysięgi lub notariusza

Jeśli Ty lub Twój partner jesteście rozwiedzeni, musicie także przedstawić dekret rozwodowy z poprzedniego małżeństwa. Jeśli twój partner jest owdowiały, będziesz potrzebować aktu zgonu swojego poprzedniego małżonka.

Będziesz potrzebować zaświadczenia o braku przeszkód do zawarcie małżeństwa .Proces uzyskiwania tego będzie wymagał różnych kroków dla różnych krajów. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z biurem ds. Uwierzytelniania swojego kraju.

Proces

Aby ubiegać się o małżeństwo cywilne lub związek partnerski na Santorini, należy dokonać rezerwacji w urzędzie miasta Santorini za pośrednictwem swojego organizator ślubu  lub osobiście urzędzie ds. małżeństwa w gminie Santorini.

W przypadku ślubów religijnych musisz skontaktować się z zarejestrowanym urzędnikiem w domu modlitwy, w którym planujesz zawrzeć związek małżeński.

Zazwyczaj małżeństwo należy zawrzeć najwcześniej w ciągu 15 dni i najpóźniej w ciągu trzech miesięcy od złożenia wniosku. Dlatego planuj pozostać na Santorini przez około 20 dni. Alternatywnie możesz uiścić opłatę za zawarcie małżeństwa w ciągu trzech dni roboczych. Jeśli zaczekasz trzy miesiące od złożenia wniosku, wniosek zostanie uznany za nieważny.

Po ślubie urzędnik ds. Małżeństwa prześle uwierzytelniony odpis aktu małżeństwa do ambasady Twojego kraju pochodzenia na Santorini.

Jakie opłaty są wymagane?

W przypadku pakietów ślubnych i opłat za małżeństwo na Santorini należy sprawdzić pakiety poniżej:

Rozważając budżet weselny, Ty i Twoi goście możecie zaoszczędzić na płatnościach transgranicznych za pomocą TransferWise. Konto Borderless pozwala na przechowywanie i zarządzanie pieniędzmi w wielu walutach bez wysokich opłat bankowych i złych kursów wymiany. TransferWise używa tego samego rzeczywistego kursu wymiany, który znajdziesz w Google, i stosuje niską stałą opłatę.

Co powinienem wiedzieć o ceremoniach ślubnych na Santorini?

Wiele par decyduje się na prywatne wesele na Santorini  Miejsca weselne na Santorini  względu na pogodę i piękne ucieczki na plażę. Niezależnie od tego, czy jest to kościół, na zewnątrz, w willi czy w ratuszu, jeśli wypełnisz dokumenty, możesz poślubić, gdzie chcesz. Agencje i firmy zajmujące się planowaniem ślubów mogą pomóc w załatwieniu wymaganych dokumentów i innych czynnościach związanych z planowaniem.

 

Koszt ślubu na Santorini

Aby uzyskać przewagę w planowaniu budżetu, oto kilka szacunków kosztów związanych ze ślubem na Santorini. Niektóre luksusowe wille i hotele oferują oferty pakietowe obejmujące wyżywienie, wynajem lokalu i organizatora wesel za ustaloną cenę. W zależności od wymaganego poziomu formalności mogą one wynosić średnio około 5000 euro na 30 gości. Zobacz poniżej indywidualne wyceny dla 30-osobowego, umiarkowanie formalnego ślubu:

Pozycja Przybliżony koszt na Santorini
Siedem nocy w willi dla wszystkich Gości €4,000
Formalności i koszty administracyjne €200 – 400
Miejsce ślubu €1,400
Kwiaty €500
Decorations €600
Sukienka, buty, akcesoria €800
Organizator ślubu €800
Fotograf €325
Ciasto €100
Napoje €1300
jedzenie €2000

Najlepsze miejsca na ślub na Santorini

 

Ślubne tradycje i zwyczaje na Santorini

Kultura Santorini jest bogata w tradycję. Możesz zechcieć włączyć do swojej ceremonii niektóre lub wszystkie z następujących tradycji ślubnych:

 1. Bchleb – Santorini często piecze glstarki dla gości i piecze koulourię do dekoracji
 2. Muzyka – Na weselach wiejskich ceremonie często rozpoczynają się w domu pana młodego grą tradycyjnych pieśni
 3. Taniec – na chrześcijańskich weselach ksiądz może trzykrotnie poprowadzić parę wokół stołu, aby symbolizować starożytne tradycje chrześcijańskie
 4. Bukiet – na tradycyjnych weselach heteroseksualnych pan młody może czekać przed kościołem z bukietem panny młodej, aż ojciec odprowadzi ją do siebie
 5. Szale i korony – tradycyjnie goście owijają parę czerwonymi chustami i zakładają korony, czyli stefanę na głowy

Santorini to egzotyczne i piękne miejsce na wesela. Jest to również wybór bardziej ekonomiczny, a ponieważ wesela w miejscach docelowych są tak powszechne, na pewno znajdziesz wiele firm i witryn, które pomogą Ci zaplanować wielki dzień.